Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 22:18

Samsung chce znížiť závislosť na nestabilnom trhu, plánuje investovať 116 miliárd dolárov

Samsung sa chystá vyvíjať čipy pre vozidlá s autonómnym riadením a pre zariadenia s umelou inteligenciou

Samsung chce znížiť závislosť na nestabilnom trhu, plánuje investovať 116 miliárd dolárov
Zdroj: Peter Mayer

Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics plánuje do roku 2030 investovať 116 miliárd dolárov do výskumu a výroby iných ako pamäťových čipov, aby tak znížila závislosť na nestabilnom trhu s týmito polovodičmi.

Vyvíjať chce čipy pre vozidlá s autonómnym riadením a pre zariadenia s umelou inteligenciou. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Výdavky Samsung vynaloží ako na výskum a vývoj, tak na výrobnú infraštruktúru. Firma však neuviedla, koľko z celkovej sumy predstavuje novú investíciu.

V minulom roku sa zaviazala investovať do roku 2020 viac ako 22 miliárd dolárov v oblastiach ako sú automobilové technológie a umelá inteligencia, upozornil denník The Wall Street Journal.

Po rokoch bezprecedentného "boomu" sa trh pamäťových čipov začal prudko prepadať. Ceny dvoch hlavných typov DRAM a NAND Flash, v ktorých výrobe Samsung dominuje, sa za prvý štvrťrok tohto roka znížili o 20 percent z úrovne predchádzajúceho kvartálu.

Na svetovej výrobe polovodičov, ktorej hodnota ročne dosahuje 475 miliárd dolárov, sa pamäťové čipy podľa spoločnosti Gartner podieľajú zhruba tretinou.

Samsung oznámil, že plánovaná investícia má vytvoriť 15-tisíc pracovných miest, väčšinu z nich v Južnej Kórei.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.