Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Brexit trápi len desatinu firiem

Prípravu firiem na vystúpenie Británie z EÚ komplikuje skutočnosť, že stále nie je známa podoba ani termín brexitu.

Brexit trápi len desatinu firiem
Zdroj: Reuters

Na dôsledky rozvodu Londýna s Bruselom sa na Slovensku pripravilo alebo pripravuje zatiaľ len 11 percent všetkých firiem. Vyplýva to z prieskumu ČSOB, ktorý realizovala v spolupráci s agentúrou Datank. Až 88 percent opýtaných firiem pritom brexit nezamestnáva vôbec. „Konečná podoba brexitu stále nie je známa a celá situácia sa čoraz viac komplikuje. Práve táto neistota spôsobuje, že slovenské firmy, ktoré obchodujú s Veľkou Britániou, nemôžu prijať konkrétne opatrenia,“ hovorí analytik spoločnosti Capital Markets Mário Jičínský.

Ostávajú pokojní
Z prieskumu ďalej vyplýva, že až 61 percent slovenských firiem očakáva po odchode Británie z Únie zhoršenú ekonomickú situáciu. „Dosahy na hospodárstvo budú predovšetkým nepriame a ich rozsa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.