Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Finančných podvodov cez Facebook pribúda

Oklamaní používatelia majú možnosť obrátiť sa na políciu alebo podozrivú stránku nahlásiť priamo Facebooku. Riešenie takýchto prípadov je však komplikované.

Finančných podvodov cez Facebook pribúda
Zdroj: Reuters

Facebooková stránka vyhlási súťaž, používateľ splní všetky potrebné pravidlá, stránka ho vyžrebuje a on by sa mal stať výhercom produktu. Nevinne vyzerajúca súťaž sa však mení na problém vo chvíli, keď namiesto doručenia výhry začne stránka od používateľa žiadať príliš veľa osobných údajov. Takéto praktiky sú známe aj Adriene, ktorá sa zapojila do súťaže prostredníctvom facebookovej stránky TravelSlovakia. Splnila podmienky súťaže a následne dostala správu, kde ju stránka informovala o tom, že sa stala výherkyňou dovolenky pre tri osoby na Bali. Stránka sa ďalej pýtala na jej adresu a na to, či vlastní paušál v mobile, keďže na udelenie výhry je potrebné ešte zaslanie bezplatnej SMS.

Podľa informácií HN dosahuje cena SMS 18 eur, pričom stránka väčšinou vyžaduje, aby ju používateľ poslal opakovane z dôvodu chyby či nepotvrdenia. Adriena odpovedala, že nechápe, prečo by mala posielať SMS. Stránka na jej otázku reagovala tým, že ju bez vysvetlenia zablokovala.


Takýchto online podvodov neustále

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.