Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 00:00

Finančných podvodov cez Facebook pribúda

Oklamaní používatelia majú možnosť obrátiť sa na políciu alebo podozrivú stránku nahlásiť priamo Facebooku. Riešenie takýchto prípadov je však komplikované.

Finančných podvodov cez Facebook pribúda
Zdroj: Reuters

Facebooková stránka vyhlási súťaž, používateľ splní všetky potrebné pravidlá, stránka ho vyžrebuje a on by sa mal stať výhercom produktu. Nevinne vyzerajúca súťaž sa však mení na problém vo chvíli, keď namiesto doručenia výhry začne stránka od používateľa žiadať príliš veľa osobných údajov. Takéto praktiky sú známe aj Adriene, ktorá sa zapojila do súťaže prostredníctvom facebookovej stránky TravelSlovakia. Splnila podmienky súťaže a následne dostala správu, kde ju stránka informovala o tom, že sa stala výherkyňou dovolenky pre tri osoby na Bali. Stránka sa ďalej pýtala na jej adresu a na to, či vlas

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.