Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 12:42

K Slovensku sa pridalo aj Česko, dalo stopku ruskej rope

Poľsko, Nemecko, Bielorusko a Slovensko zastavili vo štvrtok dovoz ruskej ropy ropovodom Družba kvôli jej znečisteniu organickým chloridom.

K Slovensku sa pridalo aj Česko, dalo stopku ruskej rope
Zdroj: Reuters

Do Česka aktuálne ropovodom Družba netečie žiadna ropa. Povedal to predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Pavel Švagor.

V ropodovode sa podľa neho nachádza 250 tisíc až 300 tisíc ton kontaminovanej ropy. Litvínovská rafinéria, ktorá patrí do petrochemického holdingu Unipetrol, má podľa neho zásoby komodity asi na sedem dní.

"Ak do siedmich dní nenabehne bežný režim, tak sú len dve varianty. Buď sa bude musieť rafinéria odstaviť, alebo to bude riešenie na vrub zásob hmotných rezerv," uviedol Švagor.

Poľsko, Nemecko, Bielorusko a Slovensko zastavili vo štvrtok dovoz ruskej ropy ropovodom Družba kvôli jej znečisteniu organickým chloridom. Podpredseda ruskej vlády Dmitrij Kozak uviedol, že čistá ropa by sa mala dostať ropovodom na hranicu s Bieloruskom znovu 29. apríla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.