Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 10:08

Huawei rastie. Sankcie od USA zatiaľ nefungujú

  • Spojené štáty v rámci sankcií už zakázali účasť firmy Huawei pri zavádzaní siete 5G na americkom trhu.
  • Japonsko vylúčilo Huawei a ďalšie čínske spoločnosti z verejného obstarávania už v decembri.
  • Európska únia reagovala na danú situáciu vydaním odporúčaní okolo 5G siete.
Huawei rastie. Sankcie od USA zatiaľ nefungujú
Zdroj: Reuters

Sankcie Spojených štátov voči Huaweiu sa míňajú účinkom. Firma neustále rastie, a to nielen tržbami, ale aj v predaji smartfónov. Západné krajiny sa však zdráhajú s Huawei spolupracovať kvôli obavám, že by Huawei mohol sledovať a zbierať údaje o zákazníkoch pre čínsku vládu.

Obvinenia Američanov

Spoločnosti nedôverujú aj z toho dôvodu, že prestala nakupovať komponenty a čipy do smartfónov od klasických dodávateľov, ako je napríklad americká firma Qualcomm a vyrába si vlastné čipy aj modemy. Huawei sa bráni a tvrdí, že ich zariadenia nepredstavujú žiadne riziko.

Spojené štáty však naďalej apelujú na svojich spojencov a teda aj na krajiny Európskej únie, aby z bezpečnostných dôvodov vylúčili Huawei z budovania novej mobilnej siete piatej generácie. Táto sieť sľubuje oveľa väčšie rýchlosti sťahovania a tiež by mala byť schopná podporovať oveľa náročnejšie dátové technológie, akým sú napríklad vozidlá bez vodiča.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.