Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 10:08

Huawei rastie. Sankcie od USA zatiaľ nefungujú

  • Spojené štáty v rámci sankcií už zakázali účasť firmy Huawei pri zavádzaní siete 5G na americkom trhu.
  • Japonsko vylúčilo Huawei a ďalšie čínske spoločnosti z verejného obstarávania už v decembri.
  • Európska únia reagovala na danú situáciu vydaním odporúčaní okolo 5G siete.
Huawei rastie. Sankcie od USA zatiaľ nefungujú
Zdroj: Reuters

Sankcie Spojených štátov voči Huaweiu sa míňajú účinkom. Firma neustále rastie, a to nielen tržbami, ale aj v predaji smartfónov. Západné krajiny sa však zdráhajú s Huawei spolupracovať kvôli obavám, že by Huawei mohol sledovať a zbierať údaje o zákazníkoch pre čínsku vládu.

Obvinenia Američanov

Spoločnosti nedôverujú aj z toho dôvodu, že prestala nakupovať komponenty a čipy do smartfónov od klasických dodávateľov, ako je napríklad americká firma Qualcomm a vyrába si vlastné čipy aj modemy. Huawei sa bráni a tvrdí, že ich zariadenia nepredstavujú žiadne riziko.

Spojené štáty však naďalej apelujú na svojich spojencov a teda aj na krajiny Európskej únie, aby z bezpečnostných dôvodov vylúčili Huawei z budovania novej mobilnej siete piatej generácie. Táto sieť sľubuje oveľa väčšie rýchlosti sťahovania a tiež by mala byť schopná podporovať oveľa náročnejšie dátové technológie, akým sú napríklad vozidlá bez vodiča.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.