Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2019, 14:40

Energetický gigant ukončí investície do výroby elektriny z uhlia, miliardy pôjdu na zelenú energiu

V obnoviteľných zdrojoch sa tak RWE stane svetovou päťkou.

Energetický gigant ukončí investície do výroby elektriny z uhlia, miliardy pôjdu na zelenú energiu
Zdroj: Reuters

Nemecký energetický koncern RWE ukončí investície do výroby elektriny z uhlia a zameria sa na oblasť obnoviteľných zdrojov. Ruší tak aj plánovanú výstavbu hnedouhoľnej elektrárne v blízkosti Kolína nad Rýnom, vyplýva z dnešného oznámenia RWE.

Na tento rok, keď prevezme aktivity v oblasti obnoviteľnej a jadrovej energie od domácich firiem E.ON a Innogy o kapacite 10 tisíc megawattov (MW), spoločnosť plánuje veľkú reorganizáciu. V obnoviteľných zdrojoch sa tak RWE stane svetovou päťkou.

RWE v roku 2012 plánovala výstavbu elektrárne spaľujúcu lignit v Niederaussemu pri Kolíne nad Rýnom, moderný závod mal nahradiť staršie bloky.

Následný prepad veľkoobchodného trhu s elektrinou ale priniesol veľkú reorganizáciu sektora. Kvôli prísnejšej environmentálnej politike sa projekty ako je Niederaussem stali nereálnymi, upozorňujú analytici.

Finančný riaditeľ RWE Markus Krebber minulý týždeň agentúre Reuters povedal, že firma v najbližších rokoch vynaloží miliardy eur na takzvanú zelenú energiu, okrem investícií do skladovacích technológií a elektrární spaľujúcich plyn.

RWE dnes tiež uviedla, že v prechodnom období zostane uhlie aj naďalej súčasťou jej štruktúry. Kapacita jej hnedouhoľných elektrární v Európe predstavuje 10.300 megawattov, čiernouhoľných potom 6500 megawattov, uviedla agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.