Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2019, 15:42

Deutsche Bank a Commerzbank skončili rozhovory o fúzii, analytici radia predať akcie

Deutsche Bank sa po neúspešnej epizóde o zlúčení s Commerzbank vrátila k všedným dňom.

Deutsche Bank a Commerzbank skončili rozhovory o fúzii, analytici radia predať akcie
Zdroj: Reuters

Väčšina analytikov krátko pred zverejnením výsledkov hospodárenia v prvom štvrťroku tohto roku radí majiteľom akcií Deutsche Bank, aby ich predali. Zdá sa, že problémy najväčšieho nemeckého úverového ústavu sa v poslednom období nezmenšili.

Deutsche Bank sa po neúspešnej epizóde o zlúčení s Commerzbank vrátila k všedným dňom, ale v sťažených podmienkach. Informoval o tom portál denníka FAZ.net.de.

„Očakávame, že naše výnosy v roku 2019 zostanú v podstate na úrovni vlaňajška," oznámilo vedenie Deutsche Bank deň po neúspešných rokovaniach o fúzii s Commerzbank.

Začiatkom februára hovoril šéf banky Christian Sewing o mierne lepšom výsledku. Pokles obchodu s cennými papiermi však znížil očakávaný výsledok v prvej štvrtine roka o deväť percent na 6,4 miliardy eur. Správna rada banky spája nádeje s prírastkom peňazí od sporivcov. Banka o tom informovala v piatok.

Finančná inštitúcia získala v prvom štvrťroku od bohatých klientov a investičných fondov takmer 10 miliárd eur. „Náš výsledok v prvom štvrťroku ukazuje silu našej klientely," uviedol Sewing. Dodal, že banka je v tomto roku na dobrej ceste dosiahnuť cieľ v nákladoch 21,8 miliardy eur.

Deutsche Bank a Commerzbank skončili rozhovory o fúzii po šiestich týždňoch. Po „dôkladnej analýze" sa členovia správnych rád dopracovali k záveru, že spojením oboch bánk „by sa nedosiahla nijaké väčšia hodnota".

Cena akcií Deutsche Bank klesla o viac ako tri percentá, na 7,25 eura. „Na rozdiel od konkurenčnej Royal Bank of Scotland (RBS), Deutsche Bank svoje ciele doteraz nedosiahla," poznamenal investičný stratég Michael Hewson z brokerskej spoločnosti CMC Markets, Dodal, že jej náklady zostávajú stále veľmi vysoké.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.