Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2019, 17:10

Aerolínie SAS zrušia počas víkendu okolo 900 letov, dotkne sa to skoro stotisíc cestujúcich

Dôvodom je štrajk pilotov.

Aerolínie SAS zrušia počas víkendu okolo 900 letov, dotkne sa to skoro stotisíc cestujúcich
Zdroj: TASR/Ole Berg-Rusten

Škandinávske aerolínie SAS zrušia počas tohto víkendu okolo 900 letov. Dôvodom je štrajk pilotov. Letecká spoločnosť v sobotu oznámila, že zrušenie letov sa počas víkendu dotkne asi 98 tisíc cestujúcich.

Už v piatok štrajk podľa vyjadrenia SAS zasiahol 72 tisíc cestujúcich. Rokovania s odbormi, ktoré zastupujú približne 1500 pilotov v Nórsku, Švédsku a Dánsku, sa prerušili bez dohody, na čo piloti zareagovali štrajkom.

SAS v nedeľu zrušia 587 letov, čo sa dotkne približne 64 tisíc cestujúcich. Sobotňajšie výpadky zasiahli asi 34 tisíc pasažierov.

"Veľmi ľutujeme, že pokračujúci štrajk pilotov zasiahol našich cestujúcich," uviedli aerolínie. Dodali, že rušenia sa netýkajú asi 30 percent letov, ktoré pre SAS realizujú partnerské letecké spoločnosti.

Piloti požadujú zvýšenie platov o 13 percent, zatiaľ čo mediátori ponúkli nárast o 2,3 percenta. Podľa analytikov si SAS len ťažko môže dovoliť splniť požiadavky pilotov vzhľadom na tvrdé prostredie, v ktorom aerolínie operujú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.