Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2019, 00:00

Šéf McDonald's pre HN: Je v hre, že pri vašich diaľniciach otvoríme reštaurácie​

Pre zavedenie samoobslužných kioskov prepúšťať nebude a Burger Kingu prajem veľa šťastia, povedal v rozhovore pre HN Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald's pre Slovensko a Českú republiku.

Šéf McDonald's pre HN: Je v hre, že pri vašich diaľniciach otvoríme reštaurácie​

McDonald's otvoril svoju poslednú novú prevádzku v roku 2014. Vlani síce plánoval otvárať ďalšie, no nestalo sa tak. Prečo?
Áno, plánovali sme otvoriť niekoľko reštaurácií v Nitre a v Bratislave. Bohužiaľ, kvôli administratívnym záležitostiam sme to museli presunúť. Rovnako sme odsunuli aj otvorenie prevádzky v petržalskom Tescu, ktoré je stále v rekonštrukcii. Tento rok však definitívne plánujeme otvoriť viacero reštaurácií. Hovoríme o otvorení minimálne troch, jedna z nich bude tá v petržalskom Tescu. 

Takže tento rok sa bude niesť v znamení otvárania nových reštaurácií a v prerábaní tých existujúcich?
Na slovenskom trhu vidíme veľký potenciál, a preto sa chceme zamerať na oboje. Reštaurácia na Prievozskej ulici v Bratislave je príkladom toho, ako budú vyzerať aj všetky ostatné do konca budúceho roka. Takzvané reštaurácie novej generácie majú za cieľ ešte viac zlepšiť zákaznícku skúsenosť z návštevy našich reštaurácií. Možnosť objednania si na samoobslužnom kiosku, donáška jedla k stolu alebo možnosť úpravy burgeru na mieru dodaním či odobraním niektorých surovín. Paralelne s tým chceme otvárať aj nové prevádzky.

V Česku má McDonald's pravidlo, že prevádzky otvára iba vo väčších mestách, ktoré majú nad 40-tisíc obyvateľov. Akými zásadami sa riadite na Slovensku?
Na Slovensku sa zameriavame na otváranie prevádzok vo väčších mestách, ako sú Bratislava, Košice, ale vidíme príležitosť tiež pri diaľniciach a aj v menších mestách. Myslím si, že máme celkom slušné portfólio miest, kde sa v budúcnosti chystáme otvárať nové reštaurácie.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.