Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2019, 12:53

Autobusový prepravca FlixBus expanduje, kúpil konkurenčnú značku Eurolines

FlixBus podľa dohody získa všetky aktivity Eurolines vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Španielsku a tiež v Česku.

Autobusový prepravca FlixBus expanduje, kúpil konkurenčnú značku Eurolines
Zdroj: Reuters

Nemecká prepravná spoločnosť FlixBus sa dohodla s francúzskou firmou Transdev na kúpe prevádzkovateľa diaľkovej autobusovej prepravy Eurolines a vnútroštátneho francúzskeho prepravcu isilines.

Vyplýva to z vyhlásenia, ktoré firma FlixBus zaslala ČTK. FlixBus tak rozširuje svoju sieť diaľkovej autobusovej prepravy. Cenu transakcie firmy neoznámili.

Rokovania spoločností začali 4. marca a podľa dnešného vyhlásenia skončili 30. apríla. FlixBus podľa dohody získa všetky aktivity Eurolines vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Španielsku a tiež v Českej republike.

Prevezme tiež francúzskeho národného autobusového prepravcu, ktorý pôsobí pod značkou isilines.

"Chceme ponúkať zelenú a dostupnú mobilitu cestovateľom po celom svete. Integrácia dopravných sietí Eurolines a isilines umožňuje náš ďalší európsky rozvoj," uviedol zakladateľ a generálny riaditeľ FlixBusu Jochen Engert.

Transdev sa podľa svojho generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Thierryho Malleta chce naďalej sústrediť na svoje hlavné podnikanie. Tým je verejná doprava a preprava v oblasti B2B, ktorá zahŕňa firemnú sféru.

Firma FlixBus vznikla v Nemecku v roku 2013 a teraz pôsobí v takmer troch desiatkach krajín. Podľa svojich internetových stránok prevádzkuje denne viac ako 35-tisíc spojov a jazdí do viac ako 2-tisíc miest. V roku 2017 prepravil FlixBus 40 miliónov cestujúcich.

Spoločnosť Eurolines jazdí do 25 krajín a vlani prepravila 2,5 milióna cestujúcich, uviedla agentúra AFP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.