Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2019, 00:00

Kontaminovaná ropa. Straty sú miliardové

Kontaminovaná ropa. Straty sú miliardové
Zdroj: Reuters

Bol to pokojný veľkonočný sviatok, keď kancelárie veľkých ropných firiem a rafinérií v Európe dostali e-mail v ruštine. „Čo to, dofrasa, hovoria?“ Spomína jeden manažér na to, ako reagoval, keď poslal e-mail do moskovskej kancelárie na preklad. A bol to šok. V texte sa hovorilo, že Európa je pod náporom kontaminovanej ropy.


E-mail poslal bieloruský štátny prevádzkovateľ ropovodov Gomeltransnefť. Rafinériám a prevádzkovateľom ropovodov v Poľsku, na Ukrajine, v Maďarsku, na Slovensku a v Česku v ňom oznámil, že ropa, ktorá k nim smeruje z Ruska ropovodom Družba dlhým 5 500 kilometrov, je silne znečistená.
„Žiadame vás, aby ste okamžite prijali všetk

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.