Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Tesla získa miliardy. Cez akcie a dlhopisy

Majiteľ spoločnosti Elon Musk chce nakúpiť takmer 42-tisíc akcií asi za 10 miliónov dolárov. Už teraz pritom vlastní viac ako 20 percent spoločnosti.

Tesla získa miliardy. Cez akcie a dlhopisy
Zdroj: TASR

Megalomanské plány kontroverzného podnikateľa z Kalifornie narážajú na problém. Má nedostatok hotovosti. Elon Musk preto prišiel s nápadom, že vydá ďalšie akcie spolu s dlhopismi. Spoločnosť chce záujemcom ponúknuť 2,7 milióna kusov akcií za 650 miliónov dolárov a dlhopisy za 1,35 miliardy dolárov.

Investori by tiež mohli dodatočne zvýšiť objem svojho nákupu o 15 percent. Celkovo by tak do firemnej kasy mohlo pritiecť až 2,3 miliardy dolárov. „Správne načasovanie je dôležité, odmietam však, že zvýšenie kapitálu by bolo náhradou za efektívne hospodárenie spoločnosti,“ vyjadril sa Elon Musk, ktorý sa koncom apríla dohodol s

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.