Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Tesla získa miliardy. Cez akcie a dlhopisy

Majiteľ spoločnosti Elon Musk chce nakúpiť takmer 42-tisíc akcií asi za 10 miliónov dolárov. Už teraz pritom vlastní viac ako 20 percent spoločnosti.

Tesla získa miliardy. Cez akcie a dlhopisy
Zdroj: TASR

Megalomanské plány kontroverzného podnikateľa z Kalifornie narážajú na problém. Má nedostatok hotovosti. Elon Musk preto prišiel s nápadom, že vydá ďalšie akcie spolu s dlhopismi. Spoločnosť chce záujemcom ponúknuť 2,7 milióna kusov akcií za 650 miliónov dolárov a dlhopisy za 1,35 miliardy dolárov.

Investori by tiež mohli dodatočne zvýšiť objem svojho nákupu o 15 percent. Celkovo by tak do firemnej kasy mohlo pritiecť až 2,3 miliardy dolárov. „Správne načasovanie je dôležité, odmietam však, že zvýšenie kapitálu by bolo náhradou za efektívne hospodárenie spoločnosti,“ vyjadril sa Elon Musk, ktorý sa koncom apríla dohodol s burzovým dohľadom na tom, ako bude používať sociálnu sieť Twitter. Niekoľkokrát pred tým totiž spôsobil svojou aktivitou na sociálnej sieti medzi investormi paniku a na jeseň 2018 dokonca po jednom z tweetov čelil obvineniu z podvodu.

Nejde o prvý prípad
Tesla realizovala dodatočnú emisiu akcií či dlhopisov v minulosti už niekoľkokrát. Naposledy to bolo v lete 2017, keď vydala dlhopisy za 1,5 miliardy dolárov, záu

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.