Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

IQOS po dvoch rokoch vstupuje na trh v USA

Philip Morris expanduje s IQOS zariadeniami na americký trh. V utorok to oznámil úrad FDA. Americký gigant Altria Group si tak môže pripísať menšie víťazstvo, aj keď to na začiatku nebude mať práve jednoduché.

IQOS po dvoch rokoch vstupuje na trh v USA
Zdroj: Reuters

IQOS dostal v USA zelenú po tom, čo Úrad pre kontrolu potravín a liečiv v utorok oznámil, že povolí predaj tabakových zariadení IQOS. „Rozhodnutie FDA. o povolení IQOS v USA je dôležitým krokom vpred pre približne 40 miliónov amerických mužov a žien, ktorí fajčia,“ uviedol pre denník The New York Times André Calantzopoulos, výkonný riaditeľ Philip Morris International. „Niektorí prestanú. Väčšina z nich nebude???? a pre nich IQOS ponúka alternatívu fajčenia bez dymu.“


Americký trh je pre spoločnosť veľkou príležitosťou s mnohými potenciálnymi zákazníkmi, kde sú elektronické cigarety veľkým lákadlom najmä pre mladých ľudí. Americká vládna agentúra ďalej tvrdí, že systém spaľovania tabaku v IQOS cigarete by mohol ľuďom pomôcť prestať fajčiť.

Očakávané zlepšenie
IQOS spadá pod výrobu spoločnosti Philip Morris International, ktorá patrí pod koncern Altria Group. Firma je známa najmä vďaka cigaretám Marlboro a L&M, ale čoraz populárnejšie sú IQOS zariadenia, ktoré predstavujú menej škodlivú al

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.