Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 18:10

Brusel bude vyšetrovať Apple. Kvôli sťažnosti od konkurenta Spotify

  • Apple podľa Spotify užívateľom obmedzuje možnosť výberu a brzdí inovácie.
  • Americký gigant tvrdí, že služba Spotify s využitím platformy App Store dosiahla silného rastu a že sa teraz snaží udržať si všetky výhody tohto systému, bez toho, aby do neho prispela.
Brusel bude vyšetrovať Apple. Kvôli sťažnosti od konkurenta Spotify
Zdroj: Reuters

Európska komisia plánuje v priebehu niekoľkých najbližších týždňov začať vyšetrovanie americkej technologickej spoločnosti Apple po tom, čo služba pre streamovanie hudby Spotify túto firmu obvinila z porušovania pravidiel hospodárskej súťaže.

Spotify podala sťažnosť

Informoval o tom na svojich internetových stránkach denník Financial Times s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou. Spoločnosť Spotify podala svoju sťažnosť v marci.

Tvrdí, že Apple vo svojom obchode s aplikáciami App Store zaviedol podmienky, ktoré majú potlačiť konkurentov jeho vlastnej služby pre streamovanie hudby Apple Music.

Apple tak podľa Spotify užívateľom obmedzuje možnosť výberu a brzdí inovácie. "Aplikácie by mali súťažiť na základe kvalít, nie na základe toho, kto vlastní obchod s aplikáciami," vyhlásil v marci hlavný právnik Spotify Horacio Gutierrez.

Apple obvinil konkurenta

Apple v tom čase obvinil Spotify zo "zavádzajúcej rétoriky". Uviedol, že služba Spotify s využitím platformy App Store dosiahla silného rastu a že sa teraz snaží udržať si všetky výhody tohto systému, bez toho, aby do neho prispela.

Sťažnosť Spotify sa točí okolo 30-percentného poplatku, ktorý Apple vyberá z nákupov predplatného cez App Store, píše portál CNBC. Spotify je najväčší službou pre streamovanie hudby na svete.

Firma minulý týždeň oznámila, že v prvom štvrťroku prvýkrát dosiahla hranicu 100 miliónov predplatiteľov. Konkurenčná služba Apple Music mala na konci minulého roka okolo 50 miliónov predplatiteľov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.