Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2019, 00:00

Najmladší britský šľachtic zarobí krajine milióny

Narodenie prvého potomka princa Williama prinieslo Londýnu 240 miliónov libier. Prvý syn jeho mladšieho brata Harryho zarobí Británii o dve tretiny menej.

Najmladší britský šľachtic zarobí krajine milióny
Zdroj: TASR

Potomok princa Harryho a Megan, vojvodkyne zo Sussexu, ešte nemá meno. Napriek tomu už teraz je isté, že kráľovskú pokladnicu počas prvých dní po narodení obohatí možno až o 70 miliónov libier.

Tradične sa totiž očakáva vysoký záujem o uteráky s jeho podobizňou za 14 libier či hrnčeky za desať libier. Jeho bratranec George, prvorodený syn princa Williama a Kate, vojvodkyne z Cambridgeu, vyvolal na druhej strane Lamanšského prielivu v roku 2013 omnoho väčší záujem. Hrubý domáci produkt krajiny opúšťajúcej európske štruktúry obohatil za prvé týždne na svete až o 240

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.