Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Pôvod mäsa zverejnia aj reštaurácie či bistrá

O tom, kde sa bude nachádzať údaj o pôvode mäsa, rozhodnú prevádzkovatelia reštaurácií. Jedinou podmienkou je, že to bude musieť byť na viditeľnom mieste.

Pôvod mäsa zverejnia aj reštaurácie či bistrá
Zdroj: Marek Dračka

Zákazník príde do reštaurácie, dostane jedálny lístok a začne si vyberať pokrm, na ktorý má chuť. Okrem druhu jedla, ceny či gramáže mu pri rozhodovaní možno už čoskoro pomôže aj ďalší údaj. Tým má byť v prípade mäsitých jedál aj krajina pôvodu použitého mäsa. Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý na júnovej schôdzi predložia poslanci koaličných strán Most-Híd a SNS.

„Tak ako má zákazník právo rozhodnúť sa v obchode, kde je povinnosť označovať krajinu pôvodu na mäse, tak by mal mať možnosť rozhodnúť sa aj v zariadeniach spoločného stravovania, teda v reštauráciách, jedálňach či bufetoch,“ vysvetľuje základný impulz na predloženie návrhu zákona jeden z jeho predkladateľov, poslanec Most-Híd Peter Antal.

Prevencia pred škandálmi s potravinami
Zabíjanie chorých kráv na poľských bitúnkoch a distribuovanie ich mäsa do ďalších krajín, fipronil vo vajciach, technická soľ v jedle či salmonela v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.