Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Uberu nevyšiel debut na burze, no získal osem miliárd dolárov

Uberu nevyšiel debut na burze, no získal osem miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Primárna ponuka akcií alternatívnej taxislužby Uber Technologies patrila medzi najočakávanejšie v tomto roku. Výkon akcií počas prvého dňa obchodovania však rozhodne nenaplnil očakávania manažmentu.

Akcie Uberu ukončili piatkové obchodovanie poklesom o 7,6 percenta a ich hodnota klesla na cenu 41,57 dolára. Cena pre vstup na burzu bola pritom stanovená na 45 dolárov za akciu a súkromní investori pred tromi rokmi nakúpili akcie Uberu za takmer 49 dolárov.

Primárna ponuka sa tak stala ôsmou najhoršou podľa jednodňového výnosu firmy s trhovou kapitalizáciou najmenej 10 miliárd dolárov za posledných 24 rokov.


Nejde o nezvyčajný jav
Podľa údajov Dealogicu najhorší výkon za prvý deň obchodovania predviedli akcie firmy ZTO Express, ktoré klesli o 15 percent. Nasledovali akcie firmy Genuity s prepadom o 14,6 percenta a IQIYI, čínskej obdoby Netflixu, ktoré sa oslabili o 13,6 percenta.

Akcie Uberu vstúpili na newyorskú akciovú burzu v okamihu zvyšujúceho sa obchodného napätia medzi Čínou a USA, ktoré najprv stiahli hlavné akciové indexy do strát. Všetkým trom hlavným indexom sa však podaril

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.