Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 10:54

Hodnota bitcoinu je najvyššie od septembra, prekonala hranicu 7-tisíc dolárov

Ešte na začiatku mája bola cena najväčšej kryptomeny na úrovni 5-tisíc dolárov.

Hodnota bitcoinu je najvyššie od septembra, prekonala hranicu 7-tisíc dolárov
Zdroj: Reuters

Hodnota kybernetickej meny bitcoin dnes prekonala hranicu 7-tisíc dolárov (6233 eur) a pohybovala sa na najvyššej úrovni od vlaňajšieho septembra. Od piatku bitcoin spevnil o 11 percent a za posledný týždeň o 22 percent.

Bitcoin sa dnes podľa spoločnosti Bitstamp vyšplhal na 7585 dolárov, neskôr však časť zisku odpísal, dopoludnia SELČ bola cena tesne nad 7-tisíc dolárov.

Ešte na začiatku mája bola cena najväčšej kryptomeny na úrovni 5-tisíc dolárov. Od polovice decembra sa viac ako zdvojnásobila, stále je však ďaleko od 19-tisíc dolárov, za ktoré sa predávala v najlepších časoch koncom roka 2017.

Vývoj v uplynulom týždni, kedy svetový finančný trh zásadne ovplyvňovalo obchodné napätie medzi Spojenými štátmi a Čínou, oživil názory kryptomenovej komunity, že digitálne meny slúži ako bezpečná útočisko v období hospodárskej či politickej neistoty.

Bitcoin vznikol v roku 2009 ako alternatíva oficiálnych mien a počas rokov sa presadil ako predná kybernetická mena sveta. Jeho hodnota však v uplynulých rokoch prechádzala značnými výkyvmi.

V roku 2017 zažíval bitcoin prudký rast a dostal sa do centra pozornosti médií. Koncom roku 2017 jeho hodnota prekonala 19-tisíc dolárov, v závere minulého roka však zostúpila do blízkosti 3-tisíc dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.