Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 18:02

Vojna dopravcov: RegioJet žaluje nemeckého giganta kvôli lacným lístkom

Obe spoločnosti pôsobia aj na našom trhu a RegioJet pre HN uviedol, že žaloba sa zatiaľ týka len podnikania v Česku.

Autobus RegioJetu
Zdroj: TASR/B. Račko

Keď žlté autobusy Student Agency expandovali na náš trh, konkurenti ho obviňovali z cenového dampingu. Teda za tlačenie cien pod reálne náklady. Teraz sa bude podobný spor riešiť na súde.

​Avšak v obrátenom garde. RegioJet Radima Jančuru obviňuje z cestovného pod reálne ceny svojho konkurenta FlixBus. Spor dal prepravca na český súd. Majiteľ RegioJetu Jančura žaluje zeleného konkurenta s tým, že za lístky podľa neho nedokáže pokryť náklady na prevádzku.

FlixBus sa bráni

Motivácia je podľa Jančuru jasná. Nemecký konkurent sa jeho spoločnosť nízkymi cenami snaží vytlačiť z českého trhu. „Spoločnosti RegioJet a Student Agency podali v minulých týždňoch žalobu na spoločnosť FlixBus kvôli podnákladovým cenám, ktorými sa dlhodobo snaží poškodiť a vytlačiť ostatných dopravcov pôsobiacich na českom trhu,“ potvrdil pre HN hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.