Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 00:00

Dáni chcú stavať nové farmy na chov prasiat

Dánski investori nedostávajú na Slovensku povolenia na zriadenie nových fariem ošípaných. Tie by mohli Slovensku pomôcť k vyššej miere potravinovej sebestačnosti.

Dáni chcú stavať nové farmy na chov prasiat
Zdroj: Pixabay

Nedostatok domácich produktov na pultoch obchodov je aktuálnou témou už roky. Výnimkou nie je ani bravčové mäso, keďže za posledných 17 rokov klesol počet ošípaných na Slovensku o viac než polovicu. Slovensko je v chove ošípaných sebestačné na približne 35 percent. To znamená, že dve tretiny bravčoviny dovážame zo zahraničia.

Do popredia sa preto dostáva otázka, či Slováci skutočne robia všetko preto, aby sa tento stav zmenil. Veľkochovatelia ošípaných sa totiž zhodujú v tom, že problémom nie sú investície, ale získanie potrebných povolení na zriaďovanie nových fariem. Svoje o tom vedia aj dánski investori,

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.