Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 00:00

Coca-Cola má neobvyklú taktiku v boji proti cukru

Coca-Cola má neobvyklú taktiku v boji proti cukru
Zdroj: Reuters

Fanta, Sprite, Coca-Cola. Nápoje plné cukru, ktoré poznajú ľudia na celom svete, rozhodne nepatria k tým najzdravším. Firma Coca-Cola však pomáha financovať výskum, ktorý tvrdí úplný opak. No jeho okolnosti sú veľmi zvláštne. Zistil to francúzsky denník Le Monde.

France Bellisleová pracovala v roku 2011 ako šéfka výskumu v Národnom inštitúte agronomického výskumu. Vtedy ju v rámci vydania niekoľkých prác týkajúcich sa výživy a diét kontaktovali zástupcovia Coca-Coly. Mala redigovať článok, ktorého výsledkom bolo, že medzi konzumáciou sladených nápojov a priberaním na váhe nemusí „nevyhnutne existovať kauzalita“. Ponuku prijala, pretože jej firma ponúkla dvetisíc eur. Článok nakoniec vyšiel v rámci série špecializovaného časopisu Cahiers de nutrition et de diététique. A autori sa dodnes nechcú poznať k práci, ktorú zaplatila francúzska sekcia spoločnosti Coca-Cola.

Podľa vyšetrovani

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.