Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 00:00

Trump znervózňuje. Investori menia plány

Svetové trhy zažívajú pre výpredaje náročné obdobie. Investori peniaze radšej vkladajú do istoty, vďaka čomu sa darí dlhopisom a zlatu.

Trump znervózňuje. Investori menia plány
Zdroj: Reuters

S rizikom slabne chuť. Akcie na finančných trhoch zažívajú len pár týždňov po historických maximách krušné chvíle, pod ktoré sa podpísalo najmä obnovené obchodné napätie medzi Washingtonom a Pekingom. Situáciu aktuálne využívajú bezpečné prístavy, ktoré začínajú vystrašení investori vyhľadávať čoraz častejšie. Rizikový apetít sa tak obmedzil a zmenil sa apetít istoty, z čoho profitujú hlavne dlhoročné cenné papiere spoľahlivých krajín s klesajúcimi výnosmi či zlato.

K slabším číslam na finančných trhoch sa okrem obchodného napätia pridali problémy na celom svete od slabnúceho hospodárstva Číny cez stále nedoriešený rozvod Londýna s Bruselom, slabšie výkony veľkých ekonomík až po problémy krajín rozvíjajúcich sa trhov. „Pod korekcie sa tiež podpí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.