Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2019, 00:00

Trump znervózňuje. Investori menia plány

Svetové trhy zažívajú pre výpredaje náročné obdobie. Investori peniaze radšej vkladajú do istoty, vďaka čomu sa darí dlhopisom a zlatu.

Trump znervózňuje. Investori menia plány
Zdroj: Reuters

S rizikom slabne chuť. Akcie na finančných trhoch zažívajú len pár týždňov po historických maximách krušné chvíle, pod ktoré sa podpísalo najmä obnovené obchodné napätie medzi Washingtonom a Pekingom. Situáciu aktuálne využívajú bezpečné prístavy, ktoré začínajú vystrašení investori vyhľadávať čoraz častejšie. Rizikový apetít sa tak obmedzil a zmenil sa apetít istoty, z čoho profitujú hlavne dlhoročné cenné papiere spoľahlivých krajín s klesajúcimi výnosmi či zlato.

K slabším číslam na finančných trhoch sa okrem obchodného napätia pridali problémy na celom svete od slabnúceho hospodárstva Číny cez stále nedoriešený rozvod Londýna s Bruselom, slabšie výkony veľkých ekonomík až po problémy krajín rozvíjajúcich sa trhov. „Pod korekcie sa tiež podpí

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.