Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 12:11

Britský mecenáš financoval luxusný životný štýl Faraga, teraz ho vyšetrujú

Tvrdí to britská televízna stanica Channel 4.

Britský mecenáš financoval luxusný životný štýl Faraga, teraz ho vyšetrujú
Zdroj: Reuters

Britský miliardár a politický mecenáš Aaron Banks po referende o brexite z roku 2016 financoval luxusný životný štýl vtedajšieho šéfa strany UKIP Nigela Faraga.

Tvrdí to britská televízna stanica Channel 4, ktorá sa opiera o faktúry, e-maily a ďalšie dokumenty. Podľa Channel 4 utratil poisťovací magnát 450 tisíc libier  napríklad za prenájom domu Faraga alebo auto s vodičom.

Banksa, ktorý UKIP v minulosti podporoval pravidelne, teraz vyšetruje britský Národný kriminálny úrad (NCA) kvôli podozrivému zdroju jeho daru kampani Leave.EU. Táto kampaň na čele s Banksom či Faragom vznikla ako neoficiálna kampaň za odchod Británie z EÚ.

Farage teraz vedie novú Stranu pre brexit, ktorá by podľa prieskumov verejnej mienky mala vyhrať nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu.

Banks v rozhovore s denníkom Financial Times tvrdenie Channel 4 nepoprel a označil ho za "väčšinou presné". Dodal ale, že proti Channel 4 začne právne kroky, pretože mu vadí zverejnenie finančných informácií. Farage zistenie Channel 4 podľa britskej tlače komentovať nechcel.

Banks aj Farage ale odmietli, že by podnikateľ financoval Stranu pre brexit.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.