Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 14:42

Nemci dali vlani na migráciu 23 miliárd, výdavky stúpli na rekord

Najväčšia časť prostriedkov - 7,9 miliardy eur - išla na boj proti príčinám migrácie.

Nemci dali vlani na migráciu 23 miliárd, výdavky stúpli na rekord
Zdroj: Reuters

Výdavky nemeckej vlády súvisiace s migráciou vlani stúpli na rekordných 23 miliárd eur. Informoval o tom dnes denník Bild, podľa ktorého tak bol doterajší rekord z roku 2017 prekonaný o zhruba dve miliardy eur.

Najväčšia časť prostriedkov - 7,9 miliardy eur - išla na boj proti príčinám migrácie, ďalších 7,5 miliardy eur smerovalo cez jednotlivé spolkové krajiny na ubytovanie žiadateľov o azyl alebo ich integračné kurzy. Viac ako štyri miliardy eur dostali migranti vrámci sociálnej podpory.

Pre budúci rok zatiaľ spolková republika počíta s výdavkami v súvislosti s migráciou vo výške okolo 14,9 miliardy eur. Ďalšie miliardy ale zrejme budú znovu smerovať zo štátneho rozpočtu ako finančná pomoc jednotlivým spolkovým krajinám.

Hlavná migračná vlna z rokov 2015 a 2016 síce už opadla, keď vlani v spolkovej republike o azyl požiadalo 185.853 ľudí, integrácia utečencov do trhu a nemeckej spoločnosti ale bude podľa odborníkov trvať ešte roky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.