Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2019, 00:00

Pád vlády zapadá Kurzovi do plánu

Iniciatíva rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza vedúca k predčasným voľbám môže byť premysleným strategickým ťahom. Povedal v rozhovore pre HN analytik Euractivu Pavel Nikodem.

Sebastian Kurz
Zdroj: Reuters

Aký môže mať škandál strany slobodných vplyv na eurovoľby?
Nemyslím si, že vplyv bude zásadný. Neočakávam, že sa tento problém môže preliať do ostatných krajín. Jediné, čo môže zohrať úlohu, je, či si ľudia v ostatných krajinách vedia premietnuť problém do svojich politických strán, ktoré sú z rovnakých politických skupín. Či podobné správanie budú schopní projektovať do Le Penovej, Salviniho či Borisa Kollára. Zásadný vplyv na ostatné politické strany a túto skupinu v európskych voľbách neočakávam.

Môže kauza Heinza-Christiana Stracheho ovplyvniť politické smerovanie Rakúska?
V súčasnosti ide o hru s otvoreným koncom. Škandál výrazne zasahuje do vzťahov, či už v samotnej Rakúskej ľudovej strane Sebastiana Kurza, alebo v strane slobodných. Zásadné

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.