Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 00:00

Impérium Jamieho Olivera kolabuje

Reštaurácie slávneho televízneho kuchára sú v problémoch už dlhší čas. Vlani zatvoril 12 prevádzok, teraz sú na rade ďalšie.

Impérium Jamieho Olivera kolabuje
Zdroj: TASR

Slávny „šéfkuchár bez čapice“ Jamie Oliver je na pokraji krachu. Viaceré britské médiá včera informovali, že jeho sieť reštaurácií Jamie's Italian, rovnako ako aj londýnske reštaurácie Fifteen a Barbecoa, prechádzajú pod nútenú správu kvôli ochrane pred veriteľmi. The Guardian informoval, že sieť prevádzok bude spravovať audítorská poradcovská spoločnosť KMPG. Celkovo sa situácia dotkne 25 reštaurácií vo Veľkej Británii. Z toho 23 spadá práve do siete reštaurácií Jamie's Italian.

Vyše tisíc ľudí bez práce
„Som hlboko zarmútený týmto výsledkom a chcel by som poďakovať všetkým zamestnancom a dodávateľom, ktorí viac ako dekádu vkladali do tohto biznisu svoje srdce a dušu. Rozumiem, aké je toto pre všetkých náročné,“ povedal v stanovisku Oliver. Takýto vývoj situá

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.