Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 10:36

Kde bude nový závod Škody? Finálne boli vybrané tieto dve krajiny, tvrdia odbory

Škoda Auto vlani dodala celosvetovo 1,25 milióna áut.

Kde bude nový závod Škody? Finálne boli vybrané tieto dve krajiny, tvrdia odbory
Zdroj: Škoda Auto

Nový viacznačkový závod automobilky Škoda Auto sa postaví v Turecku alebo Bulharsku. Okrem vozidiel Škoda sa tu budú vyrábať aj ďalšie vozidlá z koncernu Volkswagen, uviedol dnes týždenník Škodovácký odborár.

"Finálne boli vybrané Turecko, kde je slušná infraštruktúra, ale neisté politické prostredie, a ďalšou vážnou lokalitou je stabilnejšie Bulharsko, ktoré je súčasťou Európskej únie," povedal týždenníku odborový predák Jaroslav Povšík.

Navýšenie kapacity

Odbory sa budú vedenia firmy v súvislosti so stavbou nového závodu pýtať, či to neuškodí zamestnanosti v Česku či ako prispeje nový závod k ziskom firmy.

Vďaka novému závodu by firma mohla navýšiť kapacitu výroby, pretože české závody sú v súčasnosti vyťažené na maximum.

Podľa týždenníka zatiaľ nie je úplne isté, že nový závod naozaj povedie Škoda, v koncerne sú teraz tlaky, aby výrobňu riadil samotný Volkswagen.

Firma je aktívna na stovke trhoch

"Samozrejme nám záleží na tom, aby všetko aj naďalej prebiehalo pod patronátom a na základe princípov firmy Škoda, ale časť dozornej rady má iný názor, nie je to politicky jednoduché," povedal šéf Škoda Auto Bernhard Maier.

Škoda Auto vlani dodala celosvetovo 1,25 milióna áut. Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi. Je aktívny na viac ako 100 trhoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.