Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2019, 13:30

Apple je opäť najhodnotnejšou firmou, prekonala hranicu 200 miliárd dolárov

Firme pritom v poslednej dobe klesá predaj prístrojov iPhone kvôli lacnejšej čínskej konkurencii.

Apple je opäť najhodnotnejšou firmou, prekonala hranicu 200 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Najhodnotnejšou značkou na svete je opäť Apple s ohodnotením 206 miliárd dolárov. Nasleduje Google s hodnotou značky 168 miliárd a tretí je Microsoft so 125 miliardami dolárov.

Aj na ďalších dvoch miestach sú technologické firmy - štvrtý je Amazon a piaty Facebook. Vyplýva to z nového rebríčka, ktorý zostavuje časopis Forbes.

Apple sa na čele rebríčka s názvom The World 's Most Valuable Brands umiestnil aj vlani. Hodnota jeho značky vzrástla od vlaňajška o 12 percent a prvýkrát prekonala hranicu 200 miliárd dolárov.

Firme pritom v poslednej dobe klesá predaj prístrojov iPhone kvôli lacnejšej čínskej konkurencii. Hodnota Googlu sa zvýšila o 27 percent a Microsoftu o 20 percent. Naopak Facebook šesť percent hodnoty stratil.

Najcennejšou automobilovou značkou na svete je opäť Toyota. Japonský výrobca sa zároveň umiestnil na deviatej priečke celkového rebríčka s hodnotou 44,6 miliardy dolárov.

Toyota patrí s ročnou produkciou cez desať miliónov áut do trojice najväčších výrobcov áut sveta. Druhú najvyššiu hodnotu medzi automobilkami má Mercedes-Benz, tretia BMW. Obe sú z Nemecka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.