Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2019, 00:00

Kožušiny sú ,,out“, pridala sa aj Prada

Kým svetové značky sa snažia vyjsť v ústrety ochranárom zvierat i zákazníkom, slovenskí podnikatelia nerozumejú, prečo je kožušina zatracovaným materiálom.

Kožušiny sú ,,out“, pridala sa aj Prada
Zdroj: TASR

Gucci, Versace, Armani, Zara, Michael Kors a najnovšie aj Prada. To je len pár svetoznámych značiek z vyše tisícky firiem, ktoré sú združené v medzinárodnom programe Fur Free Retailer, a ktoré spája jedna vec: v ponuke nemajú žiadne kožušiny.

Podľa ochranárov odmietanie kožušín, s ktorým prichádza čoraz viac firiem, dokazuje, že dnes pri kúpe už nerozhoduje len dizajn, ale ľudia žiadajú etické a udržateľné výrobky. „Ľudia zvážia, či chcú utrpenie zvierat na kožušinových farmách podporovať kúpou takýchto výrobkov. Kožušiny zároveň nie sú v súčasnosti už nevyhnutné a neplnia svoju pôvodnú úlohu, je to skôr prejav luxusu a statusu,“ myslí si Alexandra Demetrianová z organizácie Humánny pokrok.

Kým veľkí hráči v reakcii na požiadavky spotrebiteľov kráčajú s „bezkožušinovým trendom“, slovenskí výrobcovia a predajcovia sa boja o svoje živobytie.


Slováci trend nechápu
Prieskum agentúry Focus z tohto roka ukazuje, že proti chovu zvierat na kožušinu je až 68 percent Slovákov. Odmietavé postoje ľudí k takýmto chovo

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.