Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2019, 11:49

Google investuje 600 miliónov eur do dátového centra vo Fínsku

Vlastníkom Googlu je spoločnosť Alphabet.

Google investuje 600 miliónov eur do dátového centra vo Fínsku
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Google investuje 600 miliónov eur do výstavby nového dátového centa v meste Hamina v južnom Fínsku. S odkazom na fínske médiá to dnes uviedla agentúra Reuters. Vlastníkom Googlu je spoločnosť Alphabet.

Google už v meste investoval do prestavby starej papierne na dátové centrum 800 miliónov eur. V roku 2009 kúpil papiereň a prestaval ju na jedno zo svojich najvýkonnejších centier, ktoré začalo prevádzku v roku 2011. Pre ochladzovanie serverov Google využíva okrem iného ľadovú morskú vodu.

Podľa fínskej tlačovej agentúry STT ide o najväčšiu investíciu v histórii Hamina. Do oboch centier Google vloží 1,4 miliardy eur.

Fínsko je obľúbeným miestom pre dátové centrá vďaka svojmu chladnému počasiu, ktoré znižuje náklady na chladenie serverov. Ďalšie dátové centrá v Európe má Google v Holandsku, Írsku a Belgicku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.