Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2019, 09:25

New York zosadil Londýn. Stal sa najvýznamnejším finančným centrom

O päť rokov by mohol byť na prvom mieste Hongkong.

New York zosadil Londýn. Stal sa najvýznamnejším finančným centrom
Zdroj: Flickr/Kolitha de Silva

Brexit pomáha New Yorku, ktorý sa stal najvýznamnejším finančným centrom a predbehol Londýn. Ukázal to prieskum poradenskej spoločnosti Duff & Phelps medzi šéfmi finančných firiem.

Duff & Phelps v rámci svojej každoročnej ankety oslovila 180 šéfov firiem pôsobiacich v oblasti správy majetku, private equity, hedžových fondov či bankovníctva.

Na otázku, kde je najvýznamnejšie finančné centrum, viac než polovica respondentov odpovedala, že je to New York, teda o 10 percent viac než vlani. Len 36 percent opýtaných dali na prvé miesto Londýn, čo je o 17 percent menej ako v roku 2018.

"Brexit vlani vrhol tieň neistoty na ekonomiku Veľkej Británie, čo teraz eskalovalo do skutočnej krízy," uviedla Duff & Phelps. Firma dodala, že v budúcnosti sa zrejme bude zvyšovať globálny rozptyl vplyvu, keď až 12 percent respondentov predpokladá, že o 5 rokov bude najvýznamnejším finančným centrom Hongkong.

Tento rok si v porovnaní s vlaňajškom polepšili aj Dublin, Frankfurt nad Mohanom a Luxemburg, keďže finančné odvetvie Európskej únie (EÚ) hľadá nové centrum.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.