Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2019, 09:59

SoftBank naleje milióny do fondu, vsádza na umelú inteligenciu

Hodnota fondu má presiahnuť šesť miliárd jenov (55 miliónov dolárov).

SoftBank naleje milióny do fondu, vsádza na umelú inteligenciu
Zdroj: Reuters

Japonská investičná skupina SoftBank Group pripravuje druhý investičný fond, ktorý sa zameria na nádejné startupy podnikajúce v oblasti umelej inteligencie.

Fond chce v priebehu dvoch až troch rokov sprevádzkovať podnik Deepcore. Hodnota fondu má presiahnuť šesť miliárd jenov (55 miliónov dolárov). Informovala o tom dnes agentúra Bloomberg.

Skupina SoftBank vsádza na technologické firmy. Prostredníctvom fondu Vision Fund, ktorého hodnota sa pohybuje okolo 100 miliárd dolárov, už vložila miliardy dolárov do firiem ako je WeWork, ktorá poskytuje malým firmám zdieľané fyzické aj virtuálne pracovné priestory, Uber alebo Slack Technologies. Tá ponúka riešenie pre komunikáciu v rámci pracovných skupín.

Podnik Deepcore pre investície do technologických startupov bol založený vo februári 2018.

Z prostriedkov, ktoré do neho popri SoftBank vložili aj firmy ako Yahoo Japan a Dentsu alebo japonský futbalista Keisuke Honda, išli zatiaľ investície do menej ako dvadsiatky začínajúcich firiem. Jeho úlohou je vytvoriť teraz fond pre investície do umelej inteligencie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.