Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2019, 00:00

Wizz Air ignoruje krízu a plánuje zvýšiť zisk

Maďarskému leteckému prepravcovi sa podarilo dobehnúť konkurenciu svojím netradičným strategickým správaním.

Wizz Air ignoruje krízu a plánuje zvýšiť zisk
Zdroj: Reuters

Fanúšikovia futbalu, preferovanie európskych dodávateľov a neobľúbené trasy – to všetko prekvapivo ochránilo maďarského nízkonákladového leteckého dopravcu Wizz Air od finančných problémov, ktoré spôsobujú dosahy leteckej krízy. Wizz Air zverejnil finančné výsledky, ktoré mu môžu závidieť aj najväčší európski konkurenti. Jeho manažment je presvedčený, že je na tom aktuálne lepšie ako jeho konkurencia a očakáva zisk. Správy o dobrých výsledkoch spoločnosti prichádzajú po tom, čo v minulom roku skrachovalo 20 aeroliniek a ďalšie štyri v tomto roku.

Zlatá cesta do Azerbajdžanu
Zatiaľ čo zvyšok sveta trápi letecká kríza, ktorá komplikuje život všetkým aerolíniám, Wizz Air predpokladá, že jeho zisk by mal v nasledujúcom roku stúpnuť a očakáva, že letecká kríza mu pomôže zvýšiť jeho podiel na trhu. Zároveň uviedol, že čistý zisk za roky 2018 a 2019 očakáva na úrovni 270 až 300 miliónov eur. Podľa analytikov Finlordu je optimizmus maďarského prepravcu namieste, ťaží najmä z toho, že jeho flotila pozostáva prevažne z Airbusov a šetrí na palive vďaka novým modelom s nižšou spotrebou paliva.

Nie je to však jediný dôvod. Kľúčovým trhom spoločnosti je stredná a východná Európa, ktorá ekonomicky rastie rýchlejšie ako západoeurópske trhy spoločností Ryanair a EasyJet, čo znamená, že je m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.