Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2019, 00:00

Legenda Applu ide do dôchodku. Po 18 rokoch

Vo svete streamovania hudby vedie služba Spotify s viac ako 100 miliónmi užívateľov, druhý je Apple Music, ktorý má približne 60 miliónov predplatiteľov.

Legenda Applu ide do dôchodku. Po 18 rokoch
Zdroj: Reuters

„Apple urobil niečo, čo vie najlepšie – uľahčil zložitú aplikáciu a spravil ju výkonnejšou.“ Týmito slovami predstavil v roku 2001 zakladateľ gigantu Steve Jobs legendárnu aplikáciu spoločnosti z Cupertina iTunes. Po 18 rokoch však služba končí.

Apple chce totiž zjednotiť systém pre iPhony a iPady či ďalšie produkty, prispôsobiť sa tak súčasným trendom a odolávať čoraz silnejšej konkurencii. Oficiálne by to firma mala oznámiť na konferencii s názvom World wide developers conference v San José.

O náznaku konca aplikácie však hovorí aj takmer nulová aktivita na sociálnych sieťach. „To, že Apple rozdeľuje svoje televízne, podcastové a hudobné ponuky do troch samostatných platforiem, znamená, že spoločnosť sa už nechce prezentovať ako firma hardvéru,“ píše ekonomická novinárka Amy X. Wang pre portál Rolling Stone.

Jednoduchší systém
IT

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.