Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2019, 20:28

Stratená v mori. Luxusná jachta spadla pri prevoze do Stredozemného mora

Jachtu pre osem ľudí vlastní taliansky miliardár Pier Luigi Loro Piana.

Stratená v mori. Luxusná jachta spadla pri prevoze do Stredozemného mora
Zdroj: Youtube/Baltic Yachts

V Stredozemnom mori sa na konci mája stratila luxusná jachta talianskeho miliardára. Loď údajne skĺzla z nákladnej lode.

Jachta, ktorá vyhrala nejeden závod, mala v júni konkurovať víťazom v každoročnej súťaži Loro Piana Superyacht Regatta, ktorá sa koná na talianskom ostrove Sardínia.

Štyridsať metrov dlhá plachetnica typu Baltic 130 Custom s názvom My Song sa stratila z paluby nákladnej lode MV Brattinsborg, ktorá ju prevážala z Karibiku do Talianska.

Jachta, ktorá mala pred sebou poslednú etapu cesty medzi Mallorkou a talianskym mestom Janov, bola neskôr nájdená na pol ponorená v mori. Napísal o tom denník International Business Times.

Logistická spoločnosť Peters & May, ktorá bola zodpovedná za prepravu jachty, vydala v nedeľu vyhlásenie potvrdzujúce jej stratu.

"Boli sme informovaní o strate jachty z paluby MV Brattinsborg o približne 4:00 26. mája 2019. Jedná sa naozaj o plachetnicu My Song. Po obdržaní tejto správy dostal kapitán pokyn, aby sa pokúsil o záchranu lode," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Peters & May David Holley. Ten tiež potvrdil, že sa začalo vyšetrovanie príčiny incidentu.

Jachtu pre osem ľudí vlastní taliansky miliardár Pier Luigi Loro Piana. Pier Luigi je dedičom špičkovej odevnej spoločnosti Loro Piana, ktorá bola založená v roku 1924 jeho dedkom Pietrom.

On a jeho brat preslávili značku po celom svete, a potom v roku 2013 predali 80 percentuálny podiel za 2,6 miliardy dolárov francúzskemu luxusnému gigantovi LVMH. Pier Luigi si v obchode s odevmi ponechal 8 percentný podiel a kreslo podpredsedu. Podľa časopisu Forbes má majetok Piera Luigiho hodnotu 1,6 miliárd dolárov.

My Song je najmodernejšia, viacúčelová zákazková superjachta, kombinujúca výkon s ohromujúcim moderným interiérom. Od roku 2016 získala niekoľko ocenení. Jachtu vyrobila na zákazku fínska spoločnosť Baltic Yachts, ktorá bola založená v roku 1973. Spoločnosť sídli v obci Larsmo, kde je najväčším zamestnávateľom. Tlačová hovorkyňa spoločnosti oznámila CNN, že aj keď sa spoločnosť nedokáže vyjadriť k špecifikám incidentu, súcití s ​​majiteľom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.