Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2019, 00:00

Podnikanie pre malé ryby. Akvapónia sa zatiaľ nevyplatí

Podnikanie pre malé ryby. Akvapónia sa zatiaľ nevyplatí
Zdroj: Pixabay

Na zatrávnenom pozemku vedľa nymburského cintorína býval bunker pre vedenie lokálnej komunistickej strany. Teraz má v podzemí Bohuslav Škoda akvaponické testovacie centrum. Chová ryby a v rovnakej vode pestuje šalát. Podnikateľ vyzerá spokojne. Pred pár dňami sa vrátil z Číny, kde bol prostredníctvom Hospodárskej komory ČR koncom apríla súčasťou podnikateľskej delegácie českého prezidenta Miloša Zemana. „Podpísali sme tam kontrakt za miliardu na výstavbu najväčšej skleníkovej akvaponickej farmy na svete. Bude mať 130 hektárov,“ hovorí a ukazuje fotky s čínskymi partnermi pred veľkými rozostavanými skleníkmi, ktoré sú vykurované solárnymi panelmi. Chovať sa tam má jeseter čínsky. Druhý obrovský skleník má stáť v Kuang-čou, časom vraj chce mať čínska vláda akvaponickú farmu pri každom meste.

Kým Američania a Izraelčania sa zaoberajú týmto odborom už celé desaťročia, Škoda sa ešte pred piatimi rokmi s rodinou živil chovom rýb v klasických ryb

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.