Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

ECB ponúka bankám sériu lacných pôžičiek

ECB ponúka bankám sériu lacných pôžičiek
Zdroj: REUTERS/Ralph Orlowski

Chladnúca európska ekonomika a slabnúce inflačné tlaky priviedli Európsku centrálnu banku k ďalšiemu odkladu zvyšovania úrokových sadzieb. Sadzby základného úročenia ostanú nezmenené aspoň počas prvej polovice budúceho roka, rozhodli včera guvernéri. V minulosti chceli guvernéri začať s normalizáciou menovej politiky už počas tohto leta. Európske finančné domy sa od septembra budú môcť uchádzať o tretiu sériu pôžičiek, známych aj ako cielené dlhodobé refinančné operácie (TLTRO III). Tieto opatrenia majú podľa šéfa ECB Maria Draghiho pomôcť dosiahnuť inflačný cieľ okolo dvoch percent. „Napriek silnejším dátam z prvého kvartálu pretrvávajú v medzinárodnej ekonomike protivetry,“ povedal na tlačovej konferencii v litovskom Vilniuse Draghi.

Obavy o svetové hospodárstvo, ktoré poškodzuje eskalujúca obchodná vojna, priniesli vo štvrtok p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.