Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Ukrajinské nelegálne cigarety zaplavujú trh

Podiel nelegálnych cigariet na našom trhu vzrástol za posledných päť rokov šesťnásobne. Pritom sme iba tranzitnou krajinou.

Ukrajinské nelegálne cigarety zaplavujú trh
Zdroj: Reuters

Z každej krabičky cigariet, ktorú si fajčiari kúpia za 3,8 eura, si štát ukrojí viac ako tri štvrtiny ceny. Po odčítaní takmer troch eur následne zostáva výrobcovi, dodávateľovi a predajcovi na rozdelenie zhruba 90 centov. Tieto prepočty však neplatia v prípade, že sa do legálneho tabakového trhu zapoja pašeráci. A to, že na Slovensku sa doň zapájajú viac než v minulosti, dokazujú najnovšie štatistiky: kým v roku 2014 bol podiel nelegálnych cigariet na trhu jednopercentný, vlani sa vyšplh

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.