Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 09:17

IBM sa chystá prepúšťať, o prácu príde zhruba 1700 ľudí

Škrty sa uskutočnia v mnohých oddeleniach na rôznych miestach.

IBM sa chystá prepúšťať, o prácu príde zhruba 1700 ľudí
Zdroj: Reuters

Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) potvrdil, že sa chystá prepustiť malé percento svojich zamestnancov, približne 1700 ľudí. Informovala o tom vo štvrtok večer televízia CNBC.

Škrty sa uskutočnia v mnohých oddeleniach na rôznych miestach. Spoločnosť IBM zamestnáva viac ako 340-tisíc ľudí, takže zrušenie 1700 pracovných miest predstavuje zhruba pol percenta jej zamestnancov. IVM naposledy prepúšťal v rokoch 2016 a 2017.

Táto správa prichádza v čase, keď sa IBM snaží rozvíjať svoje podnikanie prostredníctvom významnej akvizície a dosiahnuť rast ziskov.

Hodnota akcií IBM od začiatku roka 2019 vzrástla o 16 percent aj napriek tomu, že tržby spoločnosti v 1. kvartáli 2019 klesli viac, ako sa očakávalo, a to o päť percent.

IBM sa snaží o akvizíciu softvérového gigantu Red Hat za 34 miliárd dolárov (30,18 miliardy eur). Dohoda by mala byť uzatvorená v druhej polovici tohto roka.

IBM má vlastnú verejnú cloudovú infraštruktúru, ale kúpou Red Hat by získalo ďalších klientov, ktorí využívajú iné cloudy, ako sú Amazon Web Services a Microsoft Azure.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.