Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2019, 19:35

Vyťažil zo svojho nápadu, teraz získal prestížne ocenenie. Firma podnikateľa z USA je známa aj na Slovensku

Rodák z amerického Michiganu Brad Keywell sa stal Podnikateľom roka.

Brad Keywell
Zdroj: Flickr.com

Na začiatku bol nápad. Keď šiel pred časom rodák z amerického Michiganu Brad Keywell po svoju dcéru na letisko, zistil, že jej let má veľké meškanie. A to z jednoduchého dôvodu – letecká spoločnosť nemala v správnom čase správne informácie.

Keywell preto začal premýšľať, čo by sa s tým dalo urobiť. Pred piatimi rokmi založil spoločnosť Uptake Technologies, ktorá sa pomocou zaoberá získavaním a spracovaním obrovských množstiev dát.

Veľmi rýchlo sa ukázalo, že Keywell stavil na správny segment. Big data spolu s umelou inteligenciou sú oblasti, ktorých význam rastie raketovou rýchlosťou.

Potvrdili to aj čísla – spoločnosť Uptake Technologies sa stala startupom, ktorý najrýchlejšie dosiahol trhové ohodnotenie vo výške dvoch miliárd dolárov.

A samotný Brad Keywell získal prestížne ocenenie aj osobne. V sobotu ho na slávnostnom galavečere v Monte Carle vyhlásili za tohtoročného Svetového EY podnikateľa roka. Na podujatí sa HN zúčastnili ako mediálny partner.

Keywell, ktorý v októbri tohto roka oslávi okrúhlu päťdesiatku, mal o svojom budúcom profesionálnom smerovaní jasno už od školských čias. Pohybovať sa v kruhoch biznisu sa učil už začiatkom 90. rokov, keď ukončil štúdium obchodnej správy na Michiganskej univerzite. K tomu neskôr pridal aj titul z práva. Istý čas študoval aj na prestížnej London School Economics.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.