Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 00:00

Lídri splietajú bič na technologické giganty

Ministri financií skupiny G20 sa dohodli, že do konca roka 2020 prídu s novými daňovými pravidlami pre technologické koncerny, ako sú Facebook, Amazon či Google.

Lídri splietajú bič na technologické giganty
Zdroj: Reuters

Do boja o miliardové dane technologických spoločností zo Silicon Valley sa najnovšie pridala aj skupina dvadsiatich najväčších ekonomík sveta. Ministri financií krajín G20 sa na rokovaní v japonskom meste Fukuoka dohodli, že najneskôr na budúci rok predstavia pravidlá, ktoré zjednotia daňovú politiku v tomto sektore. „V hre sú dve alebo tri alternatívy, na ktorých sa však zatiaľ nikto nedohodol. Jednotlivé vlády však pracujú na nových zjednotených pravidlách. Ak sa nedohodnú, štáty si zavedú svoje vlastné pravidlá, čo vytvorí chaos,“ povedal William Morris z poradenskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers pre americkú televíziu CNN. Spolu s chaosom by podľa jeho slov utrpela aj svetová ekonomika, zvlášť medzinárodný obchod, pričom by mohla ochabnúť aj investičná aktivita.

Hra na vlastnú päsť
Zástupcovia 20 najvyspelejších krajín sveta p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.