Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 10:11

Nezamestnanosť v Česku láme rekordy, je najnižšia za 22 rokov

Česko má najnižšiu nezamestnanosť v celej Európskej únii.

Nezamestnanosť v Česku láme rekordy, je najnižšia za 22 rokov
Zdroj: flickr.com

Nezamestnanosť v Česku v máji pokračovala v poklese a pohybuje sa na 22-ročných minimách.

Na konci mája bolo evidovaných 200 675 záujemcov o prácu, uviedol v pondelok Úrad práce ČR. To je o 9 153 menej než v apríli a o 28 957 menej než v rovnakom mesiaci vlani. Počet nezamestnaných je najnižší od mája 1997.

Miera nezamestnanosti klesla na 2,6 percenta z 2,7 percenta v apríli. V máji sa nachádzala na úrovni troch percent.

V medzimesačnom porovnaní tiež vzrástol počet voľných miest na 346.552.

V rámci Európskej únie (EÚ) malo Česko podľa posledných údajov (apríl 2019) európskeho štatistického úradu Eurostat najnižšiu mieru nezamestnanosti v celej Únii.

"V mnohých regiónoch je podiel nezamestnaných osôb na historických minimách. Česká ekonomika je stále v dobrej kondícii a pracovný trh ovplyvňujú aj sezónne práce, ktoré sú v plnom prúde. Predovšetkým v stavebníctve, gastronómii, cestovnom ruchu, poľnohospodárstve a záhradníctve, ale aj v lesníctve, rybárstve, kúpeľníctve či ťažbe. Tieto činnosti budú v plnom prúde aj v ďalších mesiacoch a nezamestnanosť by tak mohla ešte ďalej klesať," uviedla generálna riaditeľka českého Úradu práce Kateřina Sadílková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.