Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

Bezmäsité mäso dobýja mäsiarstva, už je aj na Slovensku

Svetové firmy sa snažia o vyvinutie dokonalej alternatívy mäsa. Ochutnať ich môžu už aj slovenskí zákazníci.

Bezmäsité mäso dobýja mäsiarstva, už je aj na Slovensku
Zdroj: Dreamstime

Sójové fašírky a párky či údené tofu. Na trhu je množstvo alternatív, po ktorých môžu siahnuť ľudia, ktorých jedálniček neobsahuje mäso. Stále sa však pohybujeme v rovine, keď je na prvý pohľad jasné, že ide o potravinu, ktorá mäso nahrádza iba naoko.


Práve preto sa pozornosť niektorých podnikateľov sústreďuje na vývoj sofistikovanejších alternatív – tie vyzerajú ako mäso, chutia ako mäso, využívajú sa ako mäso, no napriek tomu o mäso ani zďaleka nejde. Takýto výsledok možno dosiahnuť dvoma spôsobmi: buď sa mäso „vypestuje“ v laboratóriu z kmeňových buniek zvierat, alebo sa firmy vyberú rastlinnou cestou a snažia sa rôznymi postupmi a receptúrami vytvoriť produkt, ktorý bude na nerozoznanie od skutočného mäsa.


Svetovým priekopníkom v rastlinných inováciách sú zatiaľ dve firmy – Beyond Meat a Impossible Foods. Produkty prvej z nich sa už dostali aj na slovenské pulty a pri druhej je to zrejme iba otázka času. „Mäso bez mäsa“ je totiž čoraz populárnejšie. Dokazuje to skutočnosť, že veľkosť trhu s náhradami mäsa je 4,63 miliardy dolárov a podľa štúdie spoločnosti Markets and Markets bude pri raste o 6,8 percenta ročne o štyri

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.