Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 09:40

Facebook pumpuje peniaze do energie zo slnka, v Texase stavia elektráreň za stovky miliónov

Cieľom Facebooku je, aby do roku 2020 všetky jeho dátové centrá i kancelárie spotrebovávali len energiu z obnoviteľných zdrojov.

Facebook pumpuje peniaze do energie zo slnka, v Texase stavia elektráreň za stovky miliónov
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook stavia v západnom Texase solárnu elektráreň, ktorá je jej prvou priamou investíciou do obnoviteľných zdrojov energie.

Zariadenie Prospero Solar za 416 miliónov dolárov s kapacitou 379 megawattov je považované za jeden z najväčších solárnych projektov v krajine, napísala agentúra AP.

Kapacita solárnej farmy je podľa odborového združenia solárneho priemyslu dostatočná na pokrytie potrieb zhruba pre 72-tisíc domácností. Zariadenia na rozlohe 18 kilometrov štvorcových má byť dokončené v budúcom roku.

Pri Albuquerque teraz Facebook dokončuje stavbu dátového centra, ktoré bude energiu z novej farmy využívať.

Pretože obnoviteľná energia sa stáva cenovo dostupnejšia, má zmysel, aby Facebook do solárnej energie investoval, uviedol analytik spoločnosti EQ Research Ben Inskeep. Dátové centrá majú obrovské prevádzkové náklady.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg v apríli oznámil, že spoločnosť pracuje na šiestich nových solárnych projektoch na podporu dátových centier. Cieľom Facebooku je, aby do roku 2020 všetky jeho dátové centrá i kancelárie spotrebovávali len energiu z obnoviteľných zdrojov. V minulom roku to bolo 75 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.