Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 00:00

Súboj gigantov vyhral Amazon

Firma Jeffa Bezosa dosiahla v prestížnom rebríčku BrandZ Top 100 publikovanom na NYSE hodnotu 315,5 miliardy dolárov, vďaka čomu porazila Apple či Google.

Súboj gigantov vyhral Amazon
Zdroj: Reuters

Dvanásťročná hegemónia technológií sa skončila. Rebríček BrandZ Top 100 publikovaný spoločnosťami WPP a Kantar na newyorskej burze totiž priniesol prekvapenie. Za najhodnotnejšiu firmu sveta označil Amazon, ktorý svoju hodnotu medziročne zvýšil o viac ako polovicu na takmer 316 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia pôvodne malého kníhkupectva je pritom podľa oficiálnych údajov burzy Nasdaq 916 miliárd dolárov.


Amazon profitoval najmä zo svojho zákazníckeho servisu, z náskoku pred konkurenciou, ale tiež z lepšej diverzifikácie ponúkaných služieb. „Spoločnosť rastie stabilne už niekoľko rokov. Dlhodobo buduje svoje hodnoty a jej meno sa spája s jednoduchosťou používania, rýchlosťou a so spoľahlivosťou,“ uviedol na margo víťaza rebríčka riaditeľ globálnej stratégie spoločnosti BrandZ Graham Staplehurst.

Víťazi a porazení
Minuloročný víťaz Google klesol na tretiu priečku a spolu s druhým Applom doplatil na príliš nízky rast. Medziročne zvýšil svoju hodnotu len o dve percentá na 309 miliárd, Apple narástol

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.