Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 10:54

Prvý dôkaz o zhoršení situácie. Huawei odložil uvedenie nového notebooku na trh

Huawei pre reštrikcie zo strany USA pozastavuje produkciu v divízii osobných počítačov.

Prvý dôkaz o zhoršení situácie. Huawei odložil uvedenie nového notebooku na trh
Zdroj: Reuters

Čínsky koncern Huawei Technologies odložil uvedenie nového notebooku na trh a pozastavil produkciu v divízii osobných počítačov pre reštrikcie pri nákupe komponentov v USA.

Uviedol to zdroj oboznámený s touto záležitosťou, ktorý nechcel byť menovaný.

Tento krok je prvým hmatateľným dôkazom o zhoršení situácie spoločnosti Huawei po tom, ako americké ministerstvo obchodu v máji zaradilo Huawei na čierny zoznam firiem, ktorým nesmú podniky v USA predávať kľúčové komponenty bez špeciálneho povolenia.

Huawei, druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, má relatívne malú divíziu osobných počítačov.

Vyrába tri notebooky, z ktorých prvý debutoval v roku 2016. Jeho počítače sú však závislé od operačného systému Microsoft a čipov od spoločnosti Intel Corp.

USA obviňujú Huawei, že v jeho zariadeniach sú "zadné vrátka", ktoré umožňujú špionážnym agentúram v Číne prístup k citlivým údajom.

Washington preto podnikol kroky, aby odrezal Huawei od softvéru a polovodičov vyrobených v USA, ktoré čínska firma potrebuje na výrobu smartfónov a sieťových zariadení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.