Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2019, 00:00

Clá Donalda Trumpa by tvrdo zasiahli aj Slovensko

Lagardová aj Draghi sa zhodli, že hrozba amerických ciel na tovar z Európy je nebezpečenstvom najmä pre niektoré európske krajiny, ktoré sú centrom európskej výroby áut.

Clá Donalda Trumpa by tvrdo zasiahli aj Slovensko
Zdroj: Reuters

Dvaja z najvplyvnejších ekonomických lídrov sveta v stredu varovali pred znepokojujúcim vývojom týkajúcim sa rastu obchodných bariér a ciel.

Prezident Európskej centrálnej banky Mario Draghi a výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardová sa zhodli, že obchodná vojna medzi Spojenými štátmi a Čínou, ale aj hroziaci obchodný spor USA s Európou a ďalšími priemyselnými krajinami môžu spomaliť ekonomický rast.

Budovanie bariér

V tejto súvislosti zmieňujú aj Slovensko, pre ktoré môžu byť vážnym nebezpečenstvom americké clá na európske autá. Lagardová a Draghi so svojimi prejavmi v stredu vystúpili na konferencii ECB zameranými na strednú, východnú a juhovýchodnú Európu. Situácia sa podľa nich pritom ešte môže zhoršovať.

Lagardová uviedla, že konferencia sa koná v čase, ke

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.