Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2019, 00:00

Prekvapujúce zistenie. Lode jednej firmy znečisťujú viac, ako všetky európske autá, ukazuje štúdia

Spoločnosť prevádzkuje sedem z 20 najviac znečisťujúcich výletných lodí.

Prekvapujúce zistenie. Lode jednej firmy znečisťujú viac, ako všetky európske autá, ukazuje štúdia
Zdroj: Flickr/Roderick Eime

Zoznam najväčších znečisťovateľov ovzdušia sa rozširuje. Komerčné výletné lode sa dostali do centra pozornosti environmentálnej organizácie Transport & Environment, ktorá upozorňuje, akým zásadným spôsobom znečisťujú planétu.

Vo svojej analýze organizácia upozorňuje, že lode jedinej spoločnosti produkujú desaťkrát viac rakovinotvorných plynov než všetky autá v Európe. Reč je o firme Carnival Cruise, ktorá má vrátane svojich dcérskych firiem 47 výletných lodí.

Štúdia organizácie hovorí, že 203 výletných lodí, ktoré pôsobili v európskych vodách v roku 2017, emitovalo spolu 62-tisíc ton oxidov síry (SOx), ktoré tvoria vzdušné plyny. O tých je známe, že spôsobujú rakovinu pľúc a kyslý dážď.

​Z toho množstva emisií môže spoločnosť Carnival Cruise za viac ako polovicu, ukázala štúdia.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.