Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 00:00

Obchod s vyradeným tovarom. Veci, ktoré nechcú ani reťazce

Obchod s vyradeným tovarom. Veci, ktoré nechcú ani reťazce
Zdroj: Archív HN

Poháre, hrnčeky, okuliare, batérie, džínsy, kosačky na trávu, sponky do vlasov alebo krémy na ruky. To je len zlomok toho, čo zostane obchodným reťazcom v skladoch. O to, kam s tým, sa starajú špecializované firmy, ktoré prebytočné zásoby vykupujú za zlomok ceny a ďalej predávajú. Jednu takú buduje v Česku bývalý manažér Tesca Michal Štádler so svojimi spoločníkmi.


„Našou víziou je neplytvať. Všetko vie zarábať pekné peniaze, ale páči sa nám, keď tá vec má nejaký sociálny presah,“ hovorí Štádler v kancelárii firmy D1M na okraji Prahy, ktorá sa nachádza nad obrovským skladom. V ňom sa miešajú palety v rôznom štádiu usporiadanosti – od tých, kde je tovar na jednej hromade, až po tie pripravené na predaj v nejakom obchodnom reťazci. Do skladu sa ich zmestí až 600 a mesačne sa tu otočí šesť až desať kamiónov.

Biznis s prebytkami
„Chceli sme postaviť firmu, ktorej biznis bude anticyklický, takže vo chvíľach krí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.