Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2019, 00:00

Miliardový koňakový biznis ohrozuje príliš sladké hrozno

Tradičný francúzsky druh brandy sa vyrába z kyslej odrody bieleho hrozna.

Miliardový koňakový biznis ohrozuje príliš sladké hrozno
Zdroj: Pixabay

Čím väčšie teplo, tým sladšia vínna réva. Sladké hrozno však výrobcovia koňaku nechcú. Sú jedni z tých, ktorí sa pre klimatické zmeny obávajú o svoj biznis.

Tradičný francúzsky druh brandy sa vyrába z kyslej odrody bieleho hrozna. Lenže čím dlhšie a teplejšie leto je, tým je hrozno sladšie a dozrieva rýchlejšie.

Extrémne výkyvy tak môžu ohroziť biznis, ktorý ročne prináša gigantom ako Pernod Ricard, LVMH, Rémy Cointreau a ďalším 3,6 miliardy dolárov, píše agentúra Bloomberg.

„Skutočnosť, že sa teploty zvyšujú, vedie k tomu, že hrozno dozrieva skôr,“ potvrdzuje pre server Fortune.com Michel Casavecchia, pivničný majster zo spoločnosti D'Usse Cognac.

„To, čo sme tu vytvárali po stáročia, nebude o 50 rokov možné,“ potvrdzuje Pierre Jancourt, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Martell Cognac, ktorá bola založená v roku 1715 a dnes patrí pod značku Pernod Ricard.

Zviazané ruky

Tradičný koňak pochádza z oblasti okolo francúzskeho mestečka Cognac na juhozápade krajiny. Štyridsaťpercentný druh brandy musí spĺňať prísne kritériá, aby mohol byť

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.